به وبسایت بزرگترین مرجع سیستم اعزام دانشجو خوش آمدید

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

آشنایی با کشور ایتالیا

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

آشنایی با کشور ایتالیا

آشنایی با کشور ایتالیا

آشنایی با کشور ایتالیا - آشنایی با ایتالیا


ایتالیا در جنوب قاره اروپا در میان آبهای دریای مدیترانه از شبه جزیره ایتالیا و دو جزیره سیسیل و ساردنی تشکیل شده است. پایتخت ایتالیا شهر زیبای رم است و مردم ایتالیا به زبان ایتالیایی صحبت میکنند. ایتالیا از اعضای اتحادیه اروپا میباشد که واحد پول یورو را به رسمیت میشناسد. ایتالیا با مساحت 301,353 کیلومتر مربع جمعیتی بالغ بر 60 میلیون نفر در آن زندگی میکنند که پنجمین کشور پر جمعیت اروپا و بیست و سومین کشور پر جمعیت جهان میباشد. دو کشور کوچک و مستقل به نامهای واتیکان و سان مارینو در خاک ایتالیا واقع شده اند و قسمتی از خاک ایتالیا به نام کامپیونه دیتالیا در کشور سوئیس قرار گرفته است.


آشنایی با کشور ایتالیا - شرایط جغرافیایی ایتالیا


نقشه ایتالیا شبیه چکمه است و با کشورهای اتریش ، فرانسه ، واتیکان ، سان مارینو ، اسلوونی و سوئیس هم مرز میباشد. ایتالیا به 20 ناحیه جغرافیایی تقسیم میشود که 5 تا از آنها از نظر اجرای قوانین به صورت خود مختار عمل میکنند. آب و هوای ایتالیا نسبتا معتدل است و در نقاط مختلف کشور تفاوت دمایی را مشاهده میکنید.


آشنایی با کشور ایتالیا - شرایط اقتصادی ایتالیا


ایتالیا کشوری توسعه یافته و جزو گروه 8 میباشد. اقتصاد ایتالیا از طریق صنایع مختلفی همچون فلز کاری ، ماشین آلات ، وسایل نقلیه ، مواد غذایی ، کشتی سازی و هواپیما سازی اداره میشود و محصولات کشاورزی و دامی ایتالیا شامل سیب زمینی ، چغندر قند ، ذرت ، گندم ، جو و انگور میباشد و در جنوب ایتالیا میوه های هلو ، فندق ، کیوی ، زردآلو ، گلابی و گیلاس پرورش داده میشود.


برای کسب اطلاعات در مورد تحصیل در ایتالیا میتوانید وب سایت موسسه آتیه آفرینان را مطالعه کنید همچنین کارشناسان ما در شرکت آتیه آفرینان ایرانیان بر اساس شرایط شما، روش ها و گزینه های مناسب برای اخذ پذیرش تحصیلی را ارایه خواهند داد. جهت کسب اطلاعات بیشتر یا داشتن هر گونه سوال در زمینه انواع روش های مهاجرت و اقامت می توانید با ما در ارتباط باشید.