به وبسایت بزرگترین مرجع سیستم اعزام دانشجو خوش آمدید

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

تاریخچه کشور ایتالیا

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

تاریخچه کشور ایتالیا

تاریخچه کشور ایتالیا – آشنایی با ایتالیا


ایتالیا واقع در جنوب اروپا است و از شبه جزیره ایتالیا و دو جزیره سیسیل و ساردنی در دریای مدیترانه تشکیل شده است. پایتخت ایتالیا شهر رم ، واحد پولشان یورو و زبان مردمشان ایتالیایی میباشد. آب و هوای ایتالیا معتدل فصلی است که شرایط آب و هوایی آن در نقاط مختلف کشور با هم متفاوت میباشد. ایتالیا پرجمعیتترین کشور اروپا و بیست و سومین کشور پرجمعیت دنیا است.


تاریخچه کشور ایتالیا – تاریخچه ایتالیا


پایتخت ایتالیا شهر رم ، قرن های متوالی از مراکز سیاسی و مذهبی ، همچنین اقامتگاه پاپ و امپراتوری رم بود ، بعد از فروپاشی امپراتوری رم ، ایتالیا به مناطق و شهرهای گوناگون تقسیم شد.
حکومت ایتالیا در دوران باستان با اتروکسهای یونانی و رومی ها بود و در قرون وسطی ایتالیا توسط پاپ ها ، فرانک ها ، بیزانسی ها اداره میشد.
ایتالیا از زمان اتحاد تا آغاز جنگ حهانی از لحاظ اقتصادی رشد چشمگیری داشت و در سال 1913 مردم ایتالیا از حق رای برخوردار شدند.
ایتالیا در آغاز جنگ جهانی اول با فرانسه ، انگلیس و ایلات متحده متحد شد و از آن پیروز بیرون آمد اما فشارهای اقتصادی وارد بر آن موجب نوسانات اقتصادی شد ، همچنین احزاب مختلفی مانند حزب ملت ، حزب سوسیالیست ، حزب کمونیست بوجود آمد که تاثیرات زیادی بر آینده ایتالیا گذاشت.
در سال 1925 میلادی با ممنوع شدن فعالیت احزاب مختلف دوره فاشیست آغاز شد و آزادی های سیاسی کاهش پیدا کرد و حکومتی استبدادی آغاز شد.
در دوم جولای سال 1946 میلادی با انجام همه پرسی جمهوری ایتالیا بوجود آمد و باعث جشن ملی شد. قانون اساسی جدید در سال 1948 به رسمیت شناخته شد و به اجرا درآمد. ایتالیا در سال 1999 واحد پول یورو را انتخاب نمود.

برای کسب اطلاعات در مورد تحصیل در ایتالیا میتوانید وب سایت موسسه آتیه آفرینان را مطالعه کنید همچنین کارشناسان ما در شرکت آتیه آفرینان ایرانیان بر اساس شرایط شما، روش ها و گزینه های مناسب برای اخذ پذیرش تحصیلی را ارایه خواهند داد. جهت کسب اطلاعات بیشتر یا داشتن هر گونه سوال در زمینه انواع روش های مهاجرت و اقامت می توانید با ما در ارتباط باشید.