به وبسایت بزرگترین مرجع سیستم اعزام دانشجو خوش آمدید

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

بورسیه های ایتالیا

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

بورسیه های ایتالیا

بورسیه های ایتالیا

‏بورسیه های ایتالیا – آشنایی با ایتالیا


ایتالیا واقع در جنوب اروپا میباشد که از سال 1999 واحد پول یورو را به رسمیت شناخت. پایتخت ایتالیا شهر رم است و مردمانش به زبان ایتالیایی صحبت میکنند. آب و هوای ایتالیا نسبتا معتدل است و تفاوت آب و هوایی در نقاط مختلف ایتالیا به چشم میخورد. ایتالیا یکی از کشورهای توسعه یافته و عضو گروه 8 میباشد که عمده اقاصاد آن از طریق زراعت ، تولید محصولات دامی و ماشین آلات تامین میشود.


بورسیه های ایتالیا – تحصیل در ایتالیا


همانطور که در مقالات قبل بیان کردیم ایتالیا با داشتن دانشگاه های ممتاز یکی از کشورهای مورد علاقه دانشجویان برای ادامه تحصیل میباشد. شما برای پذیرش از اکثر دانشگاه های ایتالیا نیاز به ارائه مدرک زبان ندارید و اکثر رشته ها را میتوانید به زبان انگلیسی بخوانید. یکی از مزایای تحصیل در ایتالیا بورسیه های این کشور میباشد که در اختیار دانشجویان خود قرار میدهد در ادامه میخواهیم با انواع بورسیه های ایتالیا آشنا شویم.


بورسیه های ایتالیا – انواع بورسیه ایتالیا


ایتالیا دو مدل بورسیه دارد:
1.بورسیه علمی: بورسیه دانشگاه که به رزومه علمی شما بستگی دارد و به رزومه های قوی تعلق میگیرد و بیشتر مختص مقطع دکترا میباشد.
2.بورسیه استانی: به میزان درآمد سرپرست خانواده بستگی دارد ، مخصوص کشورهای جهان سوم است. این بورس توسط اداره بورس هر استان صادر میشود و توسط استانی که دانشجو در آن درس میخواند به دانشجو پرداخت میشود. به افرادی تعلق میگیرد که خانواده آنها درامد پایینی دارد و میزان این بورسیه سالیانه 2200 الی 5500 یورو میباشد. هزینه های زندگی دانشجویان توسط این بورسیه تا حدود زیادی پوشش داده میشود.


بورسیه های ایتالیا – شرایط اخذ بورسیه استانی


شما پس از پذیرش از یکی از دانشگاه های دولتی ایتالیا میتوانید با آماده کردن مدارک مورد نیاز برای استفاده از این بورسیه درخواست دهید و در تمامی مقاطع دانشگاهی (لیسانس ، فوق لیسانس و دکترا) امکان استفاده از این بورسیه وجود دارد.


برای کسب اطلاعات در مورد تحصیل در ایتالیا وب سایت موسسه آتیه آفرینان را مطالعه کنید همچنین کارشناسان ما در شرکت آتیه آفرینان ایرانیان بر اساس شرایط شما، روش ها و گزینه های مناسب برای اخذ پذیرش تحصیلی را ارایه خواهند داد. جهت کسب اطلاعات بیشتر یا داشتن هر گونه سوال در زمینه انواع روش های مهاجرت و اقامت می توانید با ما در ارتباط باشید.