شرایط زندگی دانشجویان در کشور اسپانیا

شرایط زندگی دانشجویان در کشور اسپانیا

هچنان که دانشجویان برای ادامه تحصیل در کشور اسپانیا آماده میشوند, نگرانی هایی در خصوص شرایط زندگی خود در این کشور را دارند. کشور اسپانیا دارای طبیعت های فراوان و زیبا, محیطی پر شور و هیجان و همچنین کشوری بسیار امن و ارام میباشد. دانشجویان میتوانند از فعالیت های زیادی در کنار تحصیل خود برای تجربه ی یک سفر تحصیلی مفرح استفاده نمایند. برنامه روزانه شما با توجه به کالج و دانشگاه شما متفاوت میباشد. معمولا کالج ها دروس را به صورت تمام وقت و پاره وقت ارائه میدهند. برای دانشگاه نیز شما بسته به رشته خود میتوانید در روز 4 تا 6 ساعت درسی را انتخاب نمایید. کشور اسپانیا خانه 76 دانشگاه میباشد که 24 دانشگاه آن تحت حمایت دولت هستند و شما میتوانید انتظار یک فرصت عالی برای یادگیری توسط برترین استادان را داشته باشید. هر یک از این موسسات دانش دانشجویان خود را به حداکثر استانداردهای آموزشی میرسانند که البته موفقیت شما کاملا بستگی به اهداف و انگیزه ی شما دارد. به عنوان یک دانشجو بعد از انتخاب دانشگاه, اقامت در اولویت بعدی قرار دارد. محیا کردن یک مکان مناسب یکی از مهمترین دغدغه دانشجویان به حساب میاید. نوع مسکن برای یک دانشجو بسته به محل دقیق زندگی خود در کشور متفاوت است. در زیر به برخی از انواع اقامت دانشجویان اشاره میکنیم :

خانواده های میزبان :

دانشجویان خارجی که مایل به حضور در دانشگاه ها در اسپانیا میباشند می تواند ماندن در کنار خانواده های میزبان را انتخاب نمایند. امکان استفاده از این خانواده ها در سرتاسر اسپانیا قایل دسترس میباشد و دانشجویان میتواند از این فرصت به عنوان یک تجربه ارزشمند استفاده کنند.

خوابگاه : 

بسیاری از دانشگاه ها و کالج ها به دانشجویان خود در محوطه دانشگاه خوابگاه اختصاص میدهند. از مزایای استفاده از خوابگاه میتوان به : زندگی در کنار سایر دانجویان, هزینه زندگی پایین و نزدیک بودن به محیط دانشگاه اشاره کرد.

آپارتمان دانشجویی :

اجاره آپارتمان به عنوان اقامت در هتل به مدت طولانی در اسپانیا شناخته میشود. بیشتر دانشجویان در هنگام ورود به این کشور از این گزینه استفاده میکنند. هر چند این نوع اجاره تقریبا پر هزینه میباشد, اما تمامی امکانات رفاهی را برای یک دانشجو در حد ایده آل فراهم میکند. اجاره آپارتمان در بازه زمانی 30 روز تا 12 ماه قابل اجرا میباشد.

هم اتاقی : 

بسیاری از دانشجویان ترجیح میدهند به عنوان هم خونه با دانشجوی دیگر شریک شوند. این امر میتواند هزینه ها را به مبلغ چشمگیری کاهش دهد. 

 

برای دریافت مشاوره رایگان میتوانید با گروه مشاورین آتیه آفرینان تماس حاصل فرمایید. شماره تماس : 22226777 - 021

معرفی آتیه آفرینان ایرانیان

گروه آتیه آفرینان ایرانیان با بیش از 14 سال تجربه دارای هفت مجوز از وزارت علوم تحقیقات و فناوری و دارای مجوز رسمی از وزارت کار ،تعاون و رفاه اجتماعی میباشد این موسسه دارای دفاتر همکاردر کانادا، اتریش، مجارستان، جمهوری چک، سوئیس، سوئد، اسلواکی، ایتالیا، اسپانیا، آمریکا، استرالیا، قبرس، آلمان، دانمارک و نروژ میباشد و دارای نمایندگی بیش از یکصد دانشگاه و دفاتر کاریابی در خارج از کشور هست

ثبت نام و ارزیابی رایگان

آدرس مابلوار میرداماد مابین خیابان حصاری و شنگرف ساختمان 138 طبقه 5 واحد 27
شماره تماس:22226777-10خط
فکس:22275151