سولات متدوال در مورد تحصیل در اسپانیا

سولات متدوال در مورد تحصیل در اسپانیا

بيمه تحصیلی و درمانی دانشجو در اسپانیا به همه تعلق میگیرد؟
ثبت‌نام در دانشگاه سبب می‌شود که حدود ۳۰ درصد هزینه های درمانی دانشجو تحت پوشش قرار گیرد. اما برای داشتن بیمه تکمیلی ماهیانه ۶۰-۱۰۰ یورو باید پرداخت شود.
اخذ ویزا برای والدین دانشجو چطور ممکن است؟
سه ماه بعد از ثبت‌نام در دانشگاه به دانشجو کارت اقامت دانشجویی تعلق می‌‌گیرد که می‌تواند برای ویزای اقوام درجه یک شامل پدر و مادر و همسر و فرزند اقدام کند.
شرایط کار کردن دانشجو در طی تعطیلات دانشگاه چگونه است؟
پس اخذ کارت اقامت، دانشجو در هر زمان از سال می‌تواند به مدت ۲ الی ۳ روز در هفته به صورت پاره وقت کار کند.
مدت و هزینه‌ی دوره‌‎های زبان آموزی اسپانیا چقدر است؟
دوره‌های زبان به صورت دوره‌های فشرده نیمه فشرده و دوره‌های بعد ازظهر می‌باشد و ماهیانه حداقل ۲۰۰ یورو و حداکثر ۷۰۰ یورو هزینه دارد.
آب و هوای اسپانیا چطور است؟
کشور اسپانیا دارای آب و هوای مناسبی است و زمستان‌ها و تابستان‌های نسبتا معتدلی دارد. حد متوسط درجه حرارت هوا در شهر بارسلون و مادرید در تابستان ۲۴ و زمستان ۸ درجه سانتیگراد است.
آیا محدودیت سنی برای تحصیل وجود دارد؟
برای تحصیل محدودیت سنی وجود ندارد. آنچه که بیشتر از سن اهمیت دارد کاری است که فرد از زمان اتمام تحصیل و یا در حین تحصیل انجام می‌دهد.
آیا امکان عزیمت دانشجوی متاهل به همراه همسرش وجود دارد؟
پس از اخذ کارت اقامت، موسسه آتیه آفرینان ایرانیان اقدام برای انتقال همسر دانشجو به اسپانیا را انجام میدهد که در حدود ۶-۷ ماه به طول می‌انجامد.
ویزای دانشجویی اسپانیا برای چند بار ورود و خروج است؟
ویزای دانشجویی محدودیت ندارد و برای چند بار ورود و خروج صادر می‌شود
سوالات مهاجرتی خود را بطور رایگان از موسسه آتیه آفرینان ایرانیان بپرسید. 22226777-021

چرا تحصیل در اسپانیا

چرا تحصیل در اسپانیا

کشور اسپانیا در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی دارای رفاه اجتماعی بهتر، امکانات تفریحی بیشتر و میزان جرم و جنایت کمتری می‌باشد.کشور اسپانیا دارای یکی از بالاترين استانداردها و سیستم‌های درمانی در دنیا به‌خصوص برای درمان بیماری‌های خاص و مراقبت‌های ویژه می‌باشد.اسپانیا دارای بهترین آب و هوای اروپا می‌باشد.هزینه زندگی در اسپانیا به مراتب و بطور متوسط بین 20 الی 30 درصد کمتر از سایر کشورهای اروپایی می‌باشد.سیستم حمل‌ و نقل زمینی و هوایي اسپانیا بسیار منعطف، ارزان قیمت و منظم می باشد.
مزایای تحصیلات تکمیلی در اسپانیا امکان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری در دانشگاه هاي معتبر جهان همچون دانشگاه ملّي بارسلونا، دانشگاه پلی تکنیک بارسلونا، دانشگاه اتونومای بارسلونا و دهها انستیتوي معتبر جهانی وابسته به این دانشگاه ها براي دانشجويان بين المللي وجود دارد. امكان تحصيل به زبان انگليسي، علاوه بر زبان اسپانيايي نيز در دانشگاه هاي اسپانيا وجود دارد، البته به منظور اخذ پذيرش از دانشگاه هاي اسپانيا، نيازي به مدرك زبان انگليسي و يا اسپانيايي نمي باشد، بلكه تسلّط نسبي به زبان انگليسي كفايت مي كند.علی رغم هزینه هاي بسیار پایین تحصیل در دانشگاه ها و كالج هاي بارسلونا، امکان اخذ بورس تحصیلی و یا انعقاد قرارداد کاری با دانشگاه و انستیتوهای وابسته، برای دانشجویان مستعد فراهم می باشد.
برای دریافت اطلاعات کامل ادامه تحصیل در اسپانیا و دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید. 22226777-021

شرایط زندگی دانشجویان در کشور اسپانیا

هچنان که دانشجویان برای ادامه تحصیل در کشور اسپانیا آماده میشوند, نگرانی هایی در خصوص شرایط زندگی خود در این کشور را دارند. کشور اسپانیا دارای طبیعت های فراوان و زیبا, محیطی پر شور و هیجان و همچنین کشوری بسیار امن و ارام میباشد. دانشجویان میتوانند از فعالیت های زیادی در کنار تحصیل خود برای تجربه ی یک سفر تحصیلی مفرح استفاده نمایند. برنامه روزانه شما با توجه به کالج و دانشگاه شما متفاوت میباشد. معمولا کالج ها دروس را به صورت تمام وقت و پاره وقت ارائه میدهند. برای دانشگاه نیز شما بسته به رشته خود میتوانید در روز 4 تا 6 ساعت درسی را انتخاب نمایید. کشور اسپانیا خانه 76 دانشگاه میباشد که 24 دانشگاه آن تحت حمایت دولت هستند و شما میتوانید انتظار یک فرصت عالی برای یادگیری توسط برترین استادان را داشته باشید. هر یک از این موسسات دانش دانشجویان خود را به حداکثر استانداردهای آموزشی میرسانند که البته موفقیت شما کاملا بستگی به اهداف و انگیزه ی شما دارد. به عنوان یک دانشجو بعد از انتخاب دانشگاه, اقامت در اولویت بعدی قرار دارد. محیا کردن یک مکان مناسب یکی از مهمترین دغدغه دانشجویان به حساب میاید. نوع مسکن برای یک دانشجو بسته به محل دقیق زندگی خود در کشور متفاوت است. در زیر به برخی از انواع اقامت دانشجویان اشاره میکنیم :

خانواده های میزبان :

دانشجویان خارجی که مایل به حضور در دانشگاه ها در اسپانیا میباشند می تواند ماندن در کنار خانواده های میزبان را انتخاب نمایند. امکان استفاده از این خانواده ها در سرتاسر اسپانیا قایل دسترس میباشد و دانشجویان میتواند از این فرصت به عنوان یک تجربه ارزشمند استفاده کنند.

خوابگاه : 

بسیاری از دانشگاه ها و کالج ها به دانشجویان خود در محوطه دانشگاه خوابگاه اختصاص میدهند. از مزایای استفاده از خوابگاه میتوان به : زندگی در کنار سایر دانجویان, هزینه زندگی پایین و نزدیک بودن به محیط دانشگاه اشاره کرد.

آپارتمان دانشجویی :

اجاره آپارتمان به عنوان اقامت در هتل به مدت طولانی در اسپانیا شناخته میشود. بیشتر دانشجویان در هنگام ورود به این کشور از این گزینه استفاده میکنند. هر چند این نوع اجاره تقریبا پر هزینه میباشد, اما تمامی امکانات رفاهی را برای یک دانشجو در حد ایده آل فراهم میکند. اجاره آپارتمان در بازه زمانی 30 روز تا 12 ماه قابل اجرا میباشد.

هم اتاقی : 

بسیاری از دانشجویان ترجیح میدهند به عنوان هم خونه با دانشجوی دیگر شریک شوند. این امر میتواند هزینه ها را به مبلغ چشمگیری کاهش دهد. 

 

برای دریافت مشاوره رایگان میتوانید با گروه مشاورین آتیه آفرینان تماس حاصل فرمایید. شماره تماس : 22226777 - 021

بهداشت و درمان در کشور اسپانیا

تمامی افراد در کشور اسپانیا میتوانند از خدمات رایگان درمانی اسفاده نمایند. گرچه ممکن است در برخی موارد بیمه خصوصی نیز لازم باشد. سیستم بهداشت و درمان کشور اسپانیا در میان بهترین کشور ها قرار دارد بدین ترتیب که بیشتر خدمات درمانی تحث پوشش تامین اجتماعی بوده و از جانب دولت حمایت میشود. اگر شما قصد ادامه تحصیل در کشور اسپانیا را دارید انتخاب یک بیمه درمانی ضروری میباشد. به عنوان یک مهاجر شما حق استفاده از خدمات رایگان را دارید اگر :

  • ساکن در اسپانیا هستید و شغل معین دارید.
  • مقیم در اسپانیا هستید.
  • ساکن در اسپانیا هستید و به تازگی طلاق گرفته اید.
  • یک زن باردار که ساکن در اسپانیا است.
  • زیر 26 سال هستید و در اسپانیا تحصیل میکنید.
  • بازنشسته دولت هستید.

برای دریافت مشاوره رایگان میتوانید با گروه مشاورین آتیه آفرینان تماس حاصل فرمایید. شماره تماس : 22226777 - 021

شماره تماس های ضروری کشور اسپانیا

آخرین نکته در خصوص ادامه تحصیل که به ذهن دانشجو خطور میکند, بررسی و دانستن چگونه برخورد با وضعیت های اضطراری میباشد. رعایت قوانین میتواند کمک شایانی برای حفظ امنیت دانشجو کند اما همیشه امکان وقوع شرایط اضطراری وجود دارد. به همین دلیل لازم است که با برخی از شماره تماس ها آشنا شوید. متاسفانه هنوز خدمات اورژانس کشور اسپانیا توانایی برقراری ارتباط به زبان انگلیسی را ندارند بنابراین بهتر است که یا خودتان به زبان اسپانیایی مسلط باشید و یا اینکه از شخصی که مسلط است کمک بگیرید.

اگر شما به پلیس, اورژانس و یا آتش نشانی نیاز دارید : 112
اگر شما می خواهید بروز یک حمله، سرقت و یا تصادف را به پلیس گزارش دهید : 902 - 102
تصادفات جاده ای و یا اطلاعات در مورد آب و هوا و تراکم ترافیک : 011

 

برای دریافت مشاوره رایگان میتوانید با گروه مشاورین آتیه آفرینان تماس حاصل فرمایید. شماره تماس : 22226777 - 021

معرفی آتیه آفرینان ایرانیان

گروه آتیه آفرینان ایرانیان با بیش از 14 سال تجربه دارای هفت مجوز از وزارت علوم تحقیقات و فناوری و دارای مجوز رسمی از وزارت کار ،تعاون و رفاه اجتماعی میباشد این موسسه دارای دفاتر همکاردر کانادا، اتریش، مجارستان، جمهوری چک، سوئیس، سوئد، اسلواکی، ایتالیا، اسپانیا، آمریکا، استرالیا، قبرس، آلمان، دانمارک و نروژ میباشد و دارای نمایندگی بیش از یکصد دانشگاه و دفاتر کاریابی در خارج از کشور هست

ثبت نام و ارزیابی رایگان

آدرس مابلوار میرداماد مابین خیابان حصاری و شنگرف ساختمان 138 طبقه 5 واحد 27
شماره تماس:22226777-10خط
فکس:22275151