به وبسایت بزرگترین مرجع سیستم اعزام دانشجو خوش آمدید

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

مقاطع تحصیلی در ایتالیا

مقاطع تحصیلی در ایتالیا به شرح زیر می باشند .

 

مقاطع تحصیلی در ایتالیا مقطع تحصیلی کارشناسی در ایتالیا

طول دوره تحصیل کارشناسی در ایتالیا بین 3 تا 4 سال می شود . زبان تحصیل در مقطع لیسانس ایتالیایی می باشد . البته رشته هایی از قبیل رشته مهندسی مکانیک خودرو ، رشته بیوتکنولوژی ، رشته مدیریت عمومی ، رشته علوم مهندسی ، رشته مدیریت و امور مالی و ... به زبان انگلیسی هم ارائه می شوند .

دانشجویان مقطع لیسانس می توانند در هر ماه 10 ساعت کار کنند . دانشجویان با انجام هر ساعت کار بین 8 تا 10 یورو حقوق دریافت می کنند . دانشجویان مقطع لیسانس در کشور ایتالیا می توانند 2500 یورو به عنوان بورسیه تحصیلی دریافت نمایند . البته باید شرایط لازم برای دریافت بورسیه تحصیلی را داشته باشند . یکی از شرایط دریافت بورسیه تحصیلی در کارشناسی معدل بالا می باشد . 

 

مقاطع تحصیلی در ایتالیا مقطع کارشناسی ارشد در ایتالیا

طول دوره تحصیل فوق لیسانس در کشور ایتالیا 2 سال است . زبان تحصیل کارشناسی ارشد در ایتالیا به دو زبان انگلیسی و ایتالیایی است . برای تحصیل به زبان انگلیسی در مقطع کارشناسی ارشد در ایتالیا داوطلبان باید حداقل دارای مدرک زبان آیلتس 6 باشند . دانشجویان مقطع فوق لیسانس می توانند در هر ماه 20 ساعت کار کنند . دانشجویان با انجام هر ساعت کار بین 8 تا 10 یورو حقوق دریافت می کنند . دانشجویان مقطع فوق لیسانس در کشور ایتالیا می توانند 5000 یورو به عنوان بورسیه تحصیلی دریافت نمایند .

 

مقاطع تحصیلی در ایتالیا مقطع دکتری در ایتالیا

طول دوره دکتری در کشور ایتالیا بین 3 تا 4 سال است . دوره دکتری در ایتالیا به دو زبان انگلیسی و ایتالیایی ارائه می شود . برای تحصیل در مقطع دکتری در ایتالیا داوطلبان باید حداقل دارای مدرک زبان آیلتس 6.5 باشند . دانشجویان مقطع دکتری می توانند در هر ماه 30 ساعت کار کنند  دانشجویان مقطع دکتری در کشور ایتالیا می توانند بین 8000 تا 13500 یورو به عنوان بورسیه تحصیلی دریافت نمایند .

 

 

 

 

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

تحصیل پزشکی در کشور فرانسه

تحصیل پزشکی در کشور فرانسه از زمان اخذ پذیرش تا  زمان فارغ التحصیلی تحت مقررات مشترک وزارت آموزش و پرورش و وزارت بهداشت می باشد. تحصیلات پزشکی در کشور فرانسه توسط دانشگاه های علوم پزشکی انجام می گیرد و هر دو جنبه نظری و عملی آموزش پزشکی را پوشش می دهد.

شرایط تحصیل پزشکی در کشور فرانسه

برای ورود به رشته پزشکی در کشور فرانسه شخص باید ابتدا مدرک زبان فرانسوی کسب کند، متقاضیان در این مرحله به دو دسته تقسیم می شوند، اول افرادی هستند که تمایل دارند در ایران مدرک زبان را بگیرند و دوم افرادی که این دوره ها را در کشور فرانسه می گذرانند، در هر دو صورت شخص می تواند وارد کورس اصلی پزشکی فرانسه شود. نکته مهم اینکه هزینه دوره زبان در فرانسه رایگان نیست و شامل هزینه خواهد شد. طبعاً اگر شخصی مشکلی از بابت هزینه دوره زبان نداشته باشد راه دوم یعنی گذراندن کالج زبان در فرانسه از جهاتی بهتر است.

 

تحصیل پزشکی در کشور فرانسه به سه سیکل تقسیم می شود:

سیکل اول:  یک تا دو سال طول می‏کشد. برای رشته‏ های پزشکی دندانپزشکی و مامایی مشترک است. در پایان هر سال یه کنکور سراسری برگزار می‏شود. اگه دوبار در کنکور سال اول مردود شوید دیگر امکان ادامه تحصیل نیست. همین‏طور برای غیراروپایی‏ها سهمیه محدودی وجود دارد (نهایتاً هشت درصد صندلی‏های در هر دانشکده) مگر این‏که نمره آخرین دانشجوی خارجی بیش‏تر یا مساوی آخرین دانشجوی فرانسوی پذیرفته شده باشد. به عبارت دیگر، اگر در انتهای لیست قبولی‏ها باشند ممکن است در اثر این محدودیت هشت درصد نتوانند ادامه بدید.

 

بعد از قبولی در کنکور یا سیکل دوم:  چهار سال طول میکشد. در سه سال آخرش ماهی بین ۱۲۴ تا ۲۷۰ یورو کمک هزینه می‏گیرند. برای گذراندن این سیکل باید امتحان‏های تئوریک و نظری در زمینه‏های مختلف را قبول شوند. ۳۶ ماه کارآموزی در بخش‏های مختلف بیمارستان بروید، در طول سه سال ۳۶ کشیک بدند (هر کشیک ۲۵ یورو دریافت می‏کنید) و در سمینارهای اجباری شرکت کنند. در پایان این دوره مدرک   certificate de synthese Clinique et therapeutique  دریافت می‏کنند.

 

 سیکل سوم:  باید در کنکور سراسری Epreuves Nationales classantes شرکت کنند و اگر قبول شوند، می‏توانند یکی از ۱۱ گرایش ممکن را انتخاب کنند که یکی از آنها پزشکی عمومی است. که این انتخاب گرایش و محل آن با توجه به نمره کسب شده است. اگر وارد ۱۰ گرایش دیگر غیر از پزشکی عمومی شوید دوره‏هایش بین ۴ یا ۵ سال طول می‏کشد در نهایت مدرک (Diplome d’etude spesialisees (DES دریافت می‏کنید. ولی اگر وارد پزشکی عمومی شوید، دوره شما سه سال طول می‏کشد و به صورت گذراندن دوره‏های بیمارستانی تمام م‏وقت شامل کارآموزی‏های ۶ ماهه در زمینه‏های مختلف است. دریافتی شما در سال اول ۱۳۳۶ یورو در ماه و تا ۲۰۵۲ یورو در سال سوم بالا می‏رود. برای هر کشیک هم ۱۱۵ تا ۱۲۶ یورو به شما پرداخت می‏شود. بدین ترتیب، فارغ‏ التحصیل شدن به عنوان پزشکی عمومی در فرانسه ۹ سال زمان طول می‏کشد.

 

 

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

دکتری در فرانسه

دکتری در فرانسه - تحصیل در فرانسه


فرانسه با داشتن دانشگاههای ممتاز و فراهم نمودن تحصیلات رایگان یکی از ایده آل ترین کشورها برای ادامه تحصیل می باشد. دانشگاههای فرانسه در طی سالیان گذشته پیشرفت چشمگیری در زمینه های مهندسی ، پزشکی ، پیراپزشکی ، انسانی و به خصوص رشته های هنری داشته است. یکی از مزایای مهم تحصیل در فرانسه الزامی نبودن ارائه مدرک زبان میباشد که امکان گذراندن دوره زبان فرانسه در خود فرانسه قبل از ورود به دانشگاه برای دانشجویان بین المللی وجود درد.


دکتری در فرانسه - دکتری در فرانسه


دوره دکتری در فرانسه 3 الی 5 سال زمان میبرد و دانشجویان با داشتن مدرک لیسانس و فوق لیسانس خود میتوانند در رشته مرتبط برای دکتری درخواست دهند. تحصیل مقطع دکتری در فرانسه به صورت تحقیقاتی میباشد که شما باید نظر یک استاد راهنما را جلب کنید که پایان نامه شما را بپذیرد.


دکتری در فرانسه – هزینه تحصیل و زندگی


هزینه تحصیل در مقطع دکتری در فرانسه رایگان است و امکان تحصیل به زبان انگلیسی و فرانسوی وجود دارد که دانشجویان میبایستی مطابق با زبان مد نظرشان مدرک زبان ارائه دهند.
هزینه ماهیانه زندگی در فرانسه بستگی به محل اقامت شما و نحوه زندگیتان دارد ، به طور مثال هزینه زندگی در پاریس نسبت به سایر شهرها بیشتر میباشد. هزینه زندگی یک نفر دانشجو ماهیانه 700 الی 900 یورو میشود و شما در مقطع دکتری اجازه 30 ساعت کار در هفته دارید که تا حدودی زیادی هزینه های زندگیتان را پوشش میدهد.
برای کسب اطلاعات در مورد تحصیل در فرانسه میتوانید وب سایت موسسه آتیه آفرینان را مطالعه کنید همچنین کارشناسان ما در شرکت آتیه آفرینان ایرانیان بر اساس شرایط شما، روش ها و گزینه های مناسب برای اخذ پذیرش تحصیلی را ارایه خواهند داد. جهت کسب اطلاعات بیشتر یا داشتن هر گونه سوال در زمینه انواع روش های مهاجرت و اقامت می توانید با ما در ارتباط باشید.