اطلاعاتی درباره ی آزمون بین اللملی پذیرش پزشکی

اطلاعاتی درباره ی آزمون بین اللملی پذیرش پزشکی

اطلاعاتی درباره ی آزمون بین اللملی پذیرش پزشکی

یک آزمون صد دقیقه ای ۶۰ سوالی و تستی است که ویژه متقاضیانی است که قصد تحصیل در دوره پزشکی یا دوره جراحی به زبان انگلیسی میباشد و در اقصی نقاط دنیا این امتحان برکزار میگردد.فرمت آزمون ورودی پزشکی در ایتالیا ( تستIMAT ) بخش اول آزمون: دانش عمومی و تحلیل منطقی شامل ۲۷ سوال بخش دوم و سوم و چهارم آزمون: دانش علمی شامل بیولوژی، شیمی، فیزیک و ریاضی شامل ۳۳ سوال میباشد. زمان ثبت نام سالانه این آزمون در اواسط بهمن (فوریه) و تاریخ امتحان در اردیبهشت (آوریل) قراردارد.
از سال ۲۰۰۹ دانشگاه های ایتالیا، دوره پزشکی به زبان انگلیسی در ایتالیا را ارائه کردند. اولین دانشگاه، دانشگاه پاویا و پس از آن میلان و دانشگاه های رم و ناپل بودند. در فایل ضمیمه این پست میتوانید دانشگاهایی که نیاز آزمون آی مت دارند را مشاهده بفرمایید. دوره پزشکی در ایتالیا یکی از معتبرترین دوره های پزشکی در کل دنیا میباشد. متقاضیان از تمام نقاط دنیا حتی از کشورهای کانادا و امریکا برای تحصیل در رشته پزشکی در ایتالیا راهی این کشور میشوند زیرا برخلاف امریکا و کانادا، تحصیل در رشته پزشکی در ایتالیا بسیار ارزان میباشد.
افرادی که موفق به قبولی در آزمون می شوند، می توانند از تمام مزایای تحصیلات در ایتالیا استفاده کنند. شهریه این رشته برابر با شهریه رشته پزشکی به زبان ایتالیایی و در حدود سالیانه 2500 یورو خواهد بود که با توجه به وضعیت درامد خانواده اکثرا تا سقف 500 یورو کاهش می یابد. همینطور، دانشجویان می توانند از تسهیلات کمک هزینه 5000 یورو در سال نیز مانند سایر رشته ها بهره مند شوند.
برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص آزمون IMAT با ما تماس بگیرید. 22226777-021

 

معرفی آتیه آفرینان ایرانیان

گروه آتیه آفرینان ایرانیان با بیش از 14 سال تجربه دارای هفت مجوز از وزارت علوم تحقیقات و فناوری و دارای مجوز رسمی از وزارت کار ،تعاون و رفاه اجتماعی میباشد این موسسه دارای دفاتر همکاردر کانادا، اتریش، مجارستان، جمهوری چک، سوئیس، سوئد، اسلواکی، ایتالیا، اسپانیا، آمریکا، استرالیا، قبرس، آلمان، دانمارک و نروژ میباشد و دارای نمایندگی بیش از یکصد دانشگاه و دفاتر کاریابی در خارج از کشور هست

ثبت نام و ارزیابی رایگان

آدرس مابلوار میرداماد مابین خیابان حصاری و شنگرف ساختمان 138 طبقه 5 واحد 22، 25، 26، 27
شماره تماس:22226777-10خط
فکس:22275151