اطلاعات عمومی آزمون پزشکی ایتالیا IMAT

اطلاعات عمومی آزمون پزشکی ایتالیا IMAT

برای تحصیل در رشته پزشکی و جراحی در ایتالیا باید در آزمون ورودی این رشته قبول شد.
این امتحان به"IMAT "معروف است و سالی یکبار برگزار میشود.
نهاد برگزار کننده این آزمون، دانشگاه کمریج میباشد.
آزمون IMAT در 12 شهر از جمله شهر دبی به صورت همزمان برگزار میشود.
ظرفیت برای دانشجویان غیر اروپایی 77 نفر میباشد.
ساختار آزمون:
آزمون ورودی شامل 60 سوال می باشد.
هر پاسخ درست برابر 1.5 امتیاز است و هر پاسخ غلط 0.4 امتیاز منفی خواهد داشت، بنابراین بالاترین امتیاز 90 میباشد
زمان آزمون 100 دقیقه میباشد.
سئوالات:
1.General Knowledge and Logical Reasoning
(تعداد سئوالات:۲۷)
2.Biology
(تعداد سئوالات:۱۵)
3.Chemistry
(تعداد سئوالات:۱۰)
4.Physic and Mathematics
(تعداد سئوالات:۸)
رشته پزشکی و جراحی در دانشگاه های زیر ارائه میشود:
1.Tor Vergata Rome
(ظرفیت:۵)
2.Sapienza Rome
(ظرفیت:۱۰)
3.Naples second university
(ظرفیت:۲۲)
4.Bari
(ظرفیت:۸)
5.Pavia
(ظرفیت:۴۰)
6.Statale Milan
(ظرفیت:۱۶)
هزینه آزمون:
هزینه ثبت نام در آزمون ورودی 105پوند انگلیس می باشد.
مهلت ثبت نام:
از ۶ تا ۲۳ جولای معادل ۱۴تیر تا ۱ مرداد ۱۳۹۵ می باشد.
محل آزمون:
یکی از مراکز برگزاری آزمون کشور امارات متحده عربی در شهر دبی میباشد.
تاریخ آزمون:
۱۶ سپتامبر ۲۰۱۷
در سال 2015 موسسه Wisdom Educational Institute در کشور امارات این آزمون را برگزار نمود.
آدرس: دبی - خیابان خالد ابن ال ولید - شماره 101 - ساختمان ال کاظم.
برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس بگیرید. 22226777-021

 

 

بورسیه مقطع دکتری - دانشگاه پلی تکنیک میلان

دانشگاه پلی تکنیک میلان, بزرگترین دانشگاه کشور ایتالیا و در نوع خود جزء بهترین ها میباشد که در سال 1863 در شهر میلان تاسیس شد. این دانشگاه که قدیمی ترین دانشگاه شهر میلان میباشد حدود 4200 دانشجو دارد که در مقاطع مختلف تحصیلی در رشته های مهندسی, معماری و طراحی در حال تحصیل میباشند. این دانشگاه به عنوان بهترین دانشگاه برای رشته های مهندسی رتبه بندی شده است و به دلیل برگزاری بورسیه های تحصیلی مختلف یک از اولین انتخاب دانشجویان مقطع دکتری میباشد. بورسیه مقطع دکتری دانشگاه میلان از اواسط ماه جولای شروع شده و تا اواخر سپتامبر نیز ادامه دارد. دانشجویان با ارائه مدارک تحصیلی خود به همراه فیش حقوقی و فرم اطلاعات بانکی میتوانند برای بورسیه درخواست دهند. کمک هزینه تحصیلی دکتری شامل مبلغ ناخالص سالانه € 16،350.00 میباشد که سالانه مبلغ  € 166.29 بابت بیمه و مالیات کسر میشود.

 

برای دریافت مشاوره رایگان میتوانید با گروه مشاورین آتیه آفرینان تماس حاصل فرمایید. شماره تماس : 22226777 - 021

پزشکی در ایتالیا

تحصیل پزشکی در کشور ایتالیا به زبان انگلیسی در نوع خود در اتحادیه اروپا یکی از ارزان ترین ها میباشد. هر برنامه آموزشی انگلیسی در سال حدود 300 تا 600 یورو هزینه دارد که البته هزینه واقعی شهریه طبق گزارش دانشجو از شرایط اقتصادی خانواده تنظیم میشود. پذیرش دانشجویان پزشکی در ایتالیا توسط آزمون IMAT سازمان یافته است. در کنار دانشکده هایی که به زبان انگلیسی دروس را ارائه میکنند, حدود 40 دانشگاه به زبان ایتالیایی وجود دارد که برای تحصیل باید مدرک زبان ایتالیایی ارائه داد. برای تحصیل گروه پزشکی در کشور ایتالیا, نه تنها میتوانید از برجسته ترین دانشگاه ها فارق التحصیل شوید, همچنین میتوانید از فرهنگ و جاذبه های گردشگری این کشور نیز لذت ببرید. برخی از مهم ترین دانشگاه های پزشکی در کشور ایتالیا واقع شده است. در مجموع میتوان گفت که وجود دانشگاه هایی معتبر, بورس های مختلف تحصیلی, هزینه های پایین زندگی در کنار محلی امن و فرهنگی غنی, باعث شده که کشور ایتالیا یکی از مقاصد محبوب دانشجویان برای ادامه تحصیل دراید.

 

برای دریافت مشاوره رایگان میتوانید با گروه مشاورین آتیه آفرینان تماس حاصل فرمایید. شماره تماس : 22226777 - 021

داروسازی در ایتالیا

داروسازی ارتباطی بین علوم زیستی و شیمی میباشد که با توسعه و تولید مواد دارویی به حفظ و درمان ایمنی بیماران میپردازد. این زمینه مطالعه میتواند شما را به یک داروساز متخصص داروخانه تبدیل کند. داروسازی در کشور ایتالیا, در واقع پژوهش در آزمایشگاه های شیمیایی برای تولید محصولات دارویی برای نجات انسان ها میباشد. دوره داروسازی در دانشگاه های ایتالیا 5 ساله بوده که عمدتا به ارائه دروس پایه علمی مورد نظر, بهداشت و درمان, محصولات بهداشتی, محصولات رژیمی و غذایی و داروهای گیاهی میپردازند. عرصه علوم دارویی در چهل سال گذشته پیشرفت به سزایی در کشور ایتالیا داشته است. به طوریکه این شاخه به عنوان پیشرفته ترین علوم زمینه های علمی در کشور ایتالیا شناخته میشود. در طول دهه اخیر, با توجه به کیفیت پژوهش و آموزش این دانشگاه ها حدود 4500 دانشجو فارق التحصیل شده اند. دانشجویان بین المللی میتوانند با ارائه مدرک زبان, به زبان انگلیسی تحصیل نمایند.

 

برای دریافت مشاوره رایگان میتوانید با گروه مشاورین آتیه آفرینان تماس حاصل فرمایید. شماره تماس : 22226777 - 021

مزایای تحصیل در ایتالیا

مزایای تحصیل در ایتالیا

بسیاری از دانشگاه های قدیمی و معتبر جهان همچون بولونیا ، ساپینزا ، پلی تکنیک میلان ، تر ورگاتا و تورین در ایتالیا قرار گرفته است که دارای روابط بین المللی خوبی با دانشگاه های اروپا ، کانادا ، و آمریکا میباشند و این امکان را فراهم ساخته که دانشجو تجربه تحصیل و زندگی در دو کشور را داشته باشد. ایتالیا در رشته هایی همچون معماری ، هنر ، باستان شناسی ، تاریخ و علوم اجتماعی شهرت جهانی دارد که باعث شده هر ساله جذب تعداد زیادی دانشجو داشته باشد. دانشگاه های ایتالیا دارای شاخص علمی بالایی در سطح جهان میباشد ، در سال 2013 حدود 34 دانشگاه ایتالیا در رتبه بندی جهانی در رتبه زیر 900 قرار گرفتند.
یکی دیگر از مزیت های مهم تحصیل در ایتالیا میتوان به هزینه مناسب تحصیل و ارائه انواع بورسیه و کمک هزنه های تحصیلی اشاره نمود که فرصت مناسبی برای دانشجویان ایرانی بوجود آوره است.
برای اطلاع از سایر مزایای تحصیل در ایتالیا با مشاورین ما تماس حاصل فرمایید. 22226777-021

معرفی آتیه آفرینان ایرانیان

گروه آتیه آفرینان ایرانیان با بیش از 14 سال تجربه دارای هفت مجوز از وزارت علوم تحقیقات و فناوری و دارای مجوز رسمی از وزارت کار ،تعاون و رفاه اجتماعی میباشد این موسسه دارای دفاتر همکاردر کانادا، اتریش، مجارستان، جمهوری چک، سوئیس، سوئد، اسلواکی، ایتالیا، اسپانیا، آمریکا، استرالیا، قبرس، آلمان، دانمارک و نروژ میباشد و دارای نمایندگی بیش از یکصد دانشگاه و دفاتر کاریابی در خارج از کشور هست

ثبت نام و ارزیابی رایگان

آدرس مابلوار میرداماد مابین خیابان حصاری و شنگرف ساختمان 138 طبقه 5 واحد 22، 25، 26، 27
شماره تماس:22226777-10خط
فکس:22275151