مزایای تحصیل در ایتالیا

مزایای تحصیل در ایتالیا

بسیاری از دانشگاه های قدیمی و معتبر جهان همچون بولونیا ، ساپینزا ، پلی تکنیک میلان ، تر ورگاتا و تورین در ایتالیا قرار گرفته است که دارای روابط بین المللی خوبی با دانشگاه های اروپا ، کانادا ، و آمریکا میباشند و این امکان را فراهم ساخته که دانشجو تجربه تحصیل و زندگی در دو کشور را داشته باشد. ایتالیا در رشته هایی همچون معماری ، هنر ، باستان شناسی ، تاریخ و علوم اجتماعی شهرت جهانی دارد که باعث شده هر ساله جذب تعداد زیادی دانشجو داشته باشد. دانشگاه های ایتالیا دارای شاخص علمی بالایی در سطح جهان میباشد ، در سال 2013 حدود 34 دانشگاه ایتالیا در رتبه بندی جهانی در رتبه زیر 900 قرار گرفتند.
یکی دیگر از مزیت های مهم تحصیل در ایتالیا میتوان به هزینه مناسب تحصیل و ارائه انواع بورسیه و کمک هزنه های تحصیلی اشاره نمود که فرصت مناسبی برای دانشجویان ایرانی بوجود آوره است.
برای اطلاع از سایر مزایای تحصیل در ایتالیا با مشاورین ما تماس حاصل فرمایید. 22226777-021

دکتری در ایتالیا

دکتری در ایتالیا

دوره دکتری در ایتالیا حداقل سه سال به طول می انجامد و زبان تحصیل ایتالیایی و انگلیسی میباشد ، البته اکثر رشته ها به زبان انگلیسی است و ارائه مدرک زبان IELTS الزامیست. دانشگاه های ایتالیا در مقطع دکتری به دو روش اقدام به پذیرش دانشجو میکنند:
1-بر اساس رزومه تحصیلی 2-آزمون ورودی
برای پذیرش دکتری از طریق آزمون ورودی شما باید به ایتالیا سفر کنید و امتحان ورودی دهید و بیشتر دانشجویان ایرانی از راه اول اقدام به گرفتن پذیرش میکنند که داشتن رزومه تحصیلی قوی الزامیست و داشتن مقاله ISI ، پروژه تحقیقاتی و مصاحبه خوب بسیار در این امر تاثیر گذار است.
بورسیه دوره دکتری
دکتری در ایتالیا در %80 مواقع همراه با بورسیه بوده و دانشگاه های ایتالیا در سال 14000-20000 یورو به عنوان بورسیه به دانشجویان مستعد خارجی میدهند ،همچنین میتوانید از بورسیه استانی تا سقف 5200 یورو بهره مند گردید.
کار دانشجویی دوره دکتری
شما در این مقطع اجازه 20 ساعت کار دانشجویی دارید ومیتوانید در دانشگاه یا خارج ار آن مشغول به کار شوید.
برای کسب اطلاع از شرایط ادامه تحصیل در ایتالیا با مشاورین آتیه آفرینان تماس حاصل فرمایید. 22226777-021

 

 

انواع بورسیه تحصیلی ایتالیا

بورسیه تحصیلی ایتالیا

‏دو مدل بورس مختص دانشگاههای ایتالیا موجود است:
١ ‏. بورس دانشگاه که بر اساس رزومه علمی شما داده میشود.
٢ ‏. بورس که اداره ‏بورس هر شهر میدهد و براساس میزانی درآمد اعلامی شماست.

١ ‏. بورس دانشگاهی ‏:

‏این بورس معمولا در مقطع دکتری میباشد
(بعضی از دانشگاهها در مقطع فوق لیسانس هم این بورس را ارائه میدهند اما با مبلغ کمتر از دکتری) که بر این اساس زمانی که شما برای پذیرش اقدام کردید، یک لیست اعلام میشود گه در آن رتبه هر فرد با توجه به امتیازات کسب شده بر مبنای رزومه علمی می باشد.
‏در مقطع دکتری این بورس 1040 یورو در ماه میباشد

٢ ‏. بورس استانی :

‏این بورس توسط اداره بورس هر استان صادر میشود و تقریبا به همه مقاطح تحصیلی تعلق میگیرد ‏و به میزان درآمد شما بستگی دارد. مبلغ آن معمولا بین 2200 ‏یورو تا 5500 ‏یورو در سال است.

این بورس به کسانی اعطا می شود که از درآمد پایینی دارند و می توانند این موضوع را اثبات کنند. این بورس توسط سازمان CAFF اعطا می شود. موسساتی زیر مجموعه این سازمان فعالیت دارند که بهتر است مدارک به موسساتی که مورد تایید هر دانشگاه است فرستاده شود. پس از ارسال مدارک مدرکی به نام ISEEU برای متقاضی صادر می شود که بر اساس آن طبقه اقتصادی و میزان بورسیه مشخص می شود. این طبقه بندی بین 2 تا 10 می باشد.

برای آشنایی با شرایط بورسیه دانشگاههای ایتالیا ، نحوه اخذ بورسیه تحصیلی میتوانید از مشاوره های رایگان ما بهرمند گردید 02122226777

 

 

کارشناسی ارشد در ایتالیا

 

فوق لیسانس در ایتالیا

 

کارشناسی ارشد در ایتالیا – آشنایی با ایتالیا


ایتالیا واقع در جنوب اروپا میباشد ، پایتخت آن شهر رم ، واحد پولشان یورو و زبانشان ایتالیایی است. آب و هوای ایتالیا نسبتا معتدل است. شهرهای رم ، میلان ، ونیز ، بولونیا و پاویا جزو شهرهای مهم ایتالیا میباشند. ایتالیا پرجمعیتترین کشور اروپا و بیست و سومین کشور پرجمعیت دنیاست.


کارشناسی ارشد در ایتالیا – تحصیل در ایتالیا


ایتالیا یکی از کشورهای اتحادیه اروپا میباشد که هر ساله دانشجویان زیادی تمایل به تحصیل در دانشگاه های این کشور را دارند. ایتالیا با داشتن دانشگاه های معتبر، پایین بودن هزینه های زندگی ، امکان اخذ بورسیه های تحصیلی ، امکان تردد در حوزه شنگن و تحصیل به زبان انگلیسی باعث شده دانشجویان زیادی آن را برای ادامه تحصیل انتخاب نمایند.


کارشناسی ارشد در ایتالیا – مقطع کارشناسی ارشد در ایتالیا


فوق لیسانس در ایتالیا دو ساله میباشد و اکثر دانشگاه ها سالی یکبار پذیرش میکنند ولی بعضی از رشته ها دو بار در سال پذیرش دارند. در این مقطع امکان تحصیل به زبان های انگلیسی و ایتالیایی وجود دارد و اکثر رشته ها به زبان انگلیسی تدریس میشوند.


کارشناسی ارشد در ایتالیا – کار دانشجویی در مقطع کارشناسی ارشد


شما در مقطع کارشناسی ارشد در ایتالیا به صورت نیمه وقت ، 20 ساعت در هفته اجازه کار دارید که درامد حاصل از آن تا حدود زیادی هزینه های زندگیتان را پوشش میدهد. برای پیدا کردن کار دانشجویی در ایتالیا عواملی از جمله دانستن زبان ایتالیایی ، داشتن تجربه کاری و مهارت های شخصی به دانشجو کمک میکند. دانشجویان میتوانند در داخل دانشگاه یا خارج از آن مشغول به کار شوند.


کارشناسی ارشد در ایتالیا – هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد


در مقطع کارشناسی ارشد امکان اخذ بورسیه وجود دارد که با اخذ بورسیه تحصیل رایگان میباشد و انواع کمک هزینه زندگی برای خوابگاه ، خوراک و... به دانشجو تعلق میگیرد.
برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تحصیل در ایتالیا میتوانید وب سایت موسسه آتیه آفرینان را مطالعه کنید همچنین کارشناسان ما در شرکت آتیه آفرینان ایرانیان بر اساس شرایط شما، روش ها و گزینه های مناسب برای اخذ ویزای تحصیلی را ارایه خواهند داد. جهت کسب اطلاعات بیشتر یا داشتن هر گونه سوال در زمینه انواع روش های مهاجرت و اقامت می توانید با ما در ارتباط باشید.

 

 

کارشناسی در ایتالیا

کارشناسی در ایتالیا

دوره کارشناسی در ایتالیا ، 3-4 سال به طول می انجامد ، اکثر رشته ها به زبان ایتالیایی ارائه میگردد و تنها تعداد معدودی از رشته ها مانند پزشکی ، داروسازی و...به زبان انگلیسی میباشد.
برای گرفتن پذیرش از دانشگاه های ایتالیا برای این مقطع ، داشتن مدرک زبان الزامی نمیباشد اما باید به این نکته اشاره نمود که برای اخذ روادید تحصیلی داشتن مدرک زبان اجباریست و توصیه میشود که شما در ایران اقدام به گرفتن مدرک زبان ایتالیایی نمایید که بتوانید سفارت را متقاعد به دادن ویزا کنید.
شهریه دانشگاه های ایتالیا بین 1200 تا 3200 یورو در سال میباشد و بسته به رشته و دانشگاه متغیر است. شما در مقطع لیسانس اجازه 10 ساعت کار در هفته دارید که میتواند تا حدودی هزینه زندگیتان را پوشش دهد ، البته باید این نکته را در نظر داشته باشید که لازمه پیدا کردن کار در ایتالیا تسلط به زبان ایتالیایی است.
دانشجویانی که برای دوره های زبان ایتالیایی اقدام میکنند باید یک دوره زبان ایتالیایی در ایران ، طی سه ترم بگذرانند و کتاب هایی که در مدرسه ایتالیایی تدریس میشود بسیار آسون هستند و بیشتر هدف ، تسلط نسبی برای مکالمات روزمره در ایتالیاست. دوره های زبان ایتالیایی را میتوانید در سفارت یا در آموزشگاه زبان بگذرانید.
برای اطلاع از شرایط ادامه تحصیل در ایتالیا با مشاورین آتیه آفرینان تماس حاصل فرمایید. 22226777-021

 

معرفی آتیه آفرینان ایرانیان

گروه آتیه آفرینان ایرانیان با بیش از 14 سال تجربه دارای هفت مجوز از وزارت علوم تحقیقات و فناوری و دارای مجوز رسمی از وزارت کار ،تعاون و رفاه اجتماعی میباشد این موسسه دارای دفاتر همکاردر کانادا، اتریش، مجارستان، جمهوری چک، سوئیس، سوئد، اسلواکی، ایتالیا، اسپانیا، آمریکا، استرالیا، قبرس، آلمان، دانمارک و نروژ میباشد و دارای نمایندگی بیش از یکصد دانشگاه و دفاتر کاریابی در خارج از کشور هست

ثبت نام و ارزیابی رایگان

آدرس مابلوار میرداماد مابین خیابان حصاری و شنگرف ساختمان 138 طبقه 5 واحد 22، 25، 26، 27
شماره تماس:22226777-10خط
فکس:22275151